Kepez Spor Kepez Spor

Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu

Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu

 

52 dönüm arazi üzerine kurulmuş halka açık olarak masal park adası ve küçük süs havuzlarına sahip, uzun yürüyüş alanı, dinlenmek ve vakit geçirmek için özel işletmelere kiralanan kafeteryalar, bir düğün salonu ve 4 salonlu sinemaya sahip büyük bir yaşam alanı olarak hizmet vermektedir.

Kapalı alanda bulunan havuzun alanı 12.200 m²’dir. 1500 kişilik seyirci kapasiteli tribüne sahiptir.

Tam olimpik ve yarı olimpik olmak üzere ayrı iki havuz bulunmaktadır. Her iki havuzun ayrı sirkülasyon (dolaşım) sistemi vardır. Tam olimpik havuz 50x25 m², 3,10 m derinliğe sahip 10 kulvarlıdır. Yarı olimpik havuz 12.5x25 m², 1,80 m derinliğe sahip 5 kulvarlıdır. Müsabakalarda ısınma havuzu olarak kullanılmaktadır. Havuzlarda elektrikli eşanjör ısıtıcı sistemi kullanılmaktadır. Havuz sıcaklığı yaz ve kış standart olarak belirlenmiş olan 27.5 °c’de sabittir. Havuz sirkülasyonu 7/24 yapılmaktadır, havuz suyu klorlaması otomasyon sistemiyle kalibrasyon (ölçümleme) cihazlarıyla takip edilir ayrıca gün içinde üç defa manuel olarak da kontrolleri sağlanmaktadır.

Havuzu kullanan her üyeye başlangıçta idrar tahlilleri yapılmakta ve üyeliğini sürdüren üyelere 6 aylık periyotlarla tekrarlanan bu kontroller sayesinde Hepatit ve idrar yolları enfeksiyonları vb. hastalıkların suya bulaşmasının önüne geçilmektedir.

Havuz alanına girişlerde ayak dezenfekte (arındırma) ve duş alanları bulunmaktadır.

Antalya il sınırları içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğüne yaptırılan mikrobiyolojik incelemeler neticesinde 3 yıl üst üste temiz havuz sertifikasına sahip olmuştur. Ayrıca mikrobiyolojik incelemeler özel bir firmaya 15 günlük aralıklarda yaptırılmaktadır.

160 dolaplı iki bay ve bayan olarak soyunma odaları mevcuttur. Odalar kadın ve erkek antrenörler için tahsis edilen soyunma ve dinlenme odaları vardır.

50 m² alana sahip ilkyardım odası bulunmaktadır.  Sağlık taraması için idrar tahlilleri burada yapılmaktadır.

Antrenörlerimizin her biri can kurtarma bilgi donanımına sahiptir.

Gençlik spor il müdürlüğü tarafından düzenlenen, Antalya il içi okullar arası müsabakaları ağırlamaktayız. Minikler, yıldızlar, büyükler kategorilerinde yarışmaları organize edilmektedir.  Daha önceden bu organizasyonlara katılan katılımcılar havuzdan memnun şekilde ayrılmıştır.

Danışma, vezne, tesis amirine ait bürolar, basın toplantı odası, VIP toplantı odası ve başkan toplantı odası, kadın ve erkekler için ayrı abdest alanı bulunan mescit bulunmaktadır.

Kültür müdürlüğünün kullandığı etüt derslikleri bulunmaktadır. (Türkçe, matematik, fen, İngilizce dersleri için) öğretmenler kültür müdürlüğü tarafından gönderilmektedir. Yaz aylarında Kuran dersleri aynı etüt dersliklerinde verilmektedir. Bu etütlerde eğitim kaydı tesis içinde girişinde gençlik merkezinde yapılmaktadır.

Yüzme eğitimi almak isteyen çocuklarda 5 yaşını doldurmuş 6 yaşından gün almış olması ve 12 yaşını doldurmuş 13 yaştan gün almamış olmaması gerekmektedir. (6-12 yaş arası)

Çocuk seansları karmadır. 13 yaş sonrası kadın ve erkek olarak ayrı seanslarda eğitim verilmektedir.

Havuzda bir eğitim seansında 150 öğrenciye birden eğitim verilecek alan ve kadro bulunmaktadır.

Yüzme kursuna kayıtlarda maksimum alınabilecek kişi sayısı 1500 kişidir.

150 araç kapasiteli otopark alanı bulunmaktadır.

8.30 -21.30 arası hizmet verilmektedir.

 

Kayıtta istenen belgeler:

*kimlik fotokopisi

*18 yaş altı çocuklar için ebeveyn onayı

* 24 yaşa kadar öğrenci belgesi

 

Havuz kullanımında olması gereken malzemeler:

Bone, havlu, terlik (dışarıda kullanılmamış olmalı), gözlük (isteğe bağlı). 


Detaylı bilgi için 0242 417 27 00 ve 417 27 07 nolu hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu
Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu
Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu
Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu